О’Хат је преварант

<х1> Шта је преварант?

<п> Дефраудинг је злочин који се јавља када неко превари или обмањује некога другог да добије неправедне финансијске предности. Такође познат као преварант, ова пракса се сматра илегалним и може резултирати правним казнама за оне који су укључени.

<Х2> Како се дешава дефраудинг?

<п> Дефрауд се може појавити на различите начине, неке од најчешћих:

<О ол>
<ЛИ> Финансијска превара: укључује манипулацију информацијама или документима како би се илегално прибавила финансијске користи, као што су провјери фалсификовање, клонирање кредитне картице, између осталог.
<ЛИ> Електронска превара: јавља се када криминалци користе електронским средствима, попут Интернета, да заведете људе и добијају личне или финансијске информације попут пхисхинг-а, интернетске куповине, између осталог.
<ЛИ> Корпоративна превара: укључује манипулацију рачуноводственим или финансијским информацијама од стране компанија или њихових запослених, са циљем добијања неправилних предности.
<ЛИ> Превара о идентитету: јавља се када неко користи нечије личне податке, попут докумената или идентификационих бројева, како би се добило финансијске користи или починио злочине у име те особе.

<Х3> Последице дефраудације

<п> Последице дефраудације могу бити озбиљне и за жртве и криминалце. Поред финансијских губитака, жртве могу претрпети емоционалну штету и да је њихова углед у репутацију. Злочинци, када су откривени, могу се суочити са правним поступцима, новчаним казни, па чак и затвором.

<стронг> Превенција и борба против флајевог

<п> Да би се спречила и борила против преваре, важно је бити свестан могућих знакова преваре, као што су веома повољне понуде, тражећи личне или финансијске информације не-осигураним средствима, између осталог. Поред тога, од суштинског је значаја да користите сигурне лозинке, антивирус држите до данас и будите опрезни приликом дељења личних података на Интернету.

<Спан> У случају осумњиченог одмрзавања, важно је да пријавите злочин надлежним органима и тражи правне савете да предузме одговарајуће мере.

<табле>
<тхеад>
<Тр>
<Хх> Врсте дефраудинг
<Хх> Примери


<тди>
<Тр>
<ТД> Финансијска превара
<ТД> Провјерава фалсификовање, клонирање кредитне картице

<Тр>
<ТД> Електронска превара
<ТД> Пхисхинг, путеви на мрежи

<Тр>
<ТД> Корпоративна превара
<ТД> Руковање рачуноводственим информацијама

<Тр>
<ТД> Одрада идентитета
<ТД> Коришћење личних података треће стране


<а хреф = "хттпс: //ввв.екемпло.цом "> Прочитајте и: како се заштитити од дефраудаима

<Реф> Извор: ввв.екемпло.цом

<ФЕАСТЕРЕД СНИППЕТ>
<ВЕРБУЛИНКС>
<Критике>
<Откривен>
<Слика>
<Људи такође питају>
<Лоцал Пацк>
<Панел знања>
<ФАК>
<Новости>
<Пакет слике>
<Видео>
<Феатуред Видео>
<Видео Цароусел>
<ТОП Сториес>
<Рецепти>
<Посао>
<Твиттер>
<Твиттер Цароусел>
<Пронађи резултате на>
<Види резултате о>
<Повезане претраге>
<Адс топ>
<Адс Боттлонд>
<Цароусел>
<Догађаји>
<Хотели пакет>
<Летови>
<Посао>
<Адресс Пацк>
<Повезани производи>
<Популарни производи>
<Куповина Огласи>